FOTOVOLTAICKÝ OHREV TÚV

Systém využíva elektrickú energiu vyrobenú vo fotovoltaických paneloch na ohrev TÚVv zásobníku vody. Kvalitný a funkčný systém na ohrev TÚV pomocou el. energie je jednoducho pripojiteľný k bežným el. bojlerom a používa MPPT reguláciu.

Systém je možné ľahko pripojiť k 98% bežných elektrických bojlerov nainštalovaných v domácnosti s odporúčaným objemom od 120l do 200l. Systém pozostáva z fotovoltaických panelov, jednotky SOLAR KERBEROS, ktorá sa dodáva vo viacerých výkonových radách a z elektrického zásobníku vody. SOLAR KERBEROS má viacero možností pripojenia, dokáže fungovať ako ostrovný systém bez pripojenia do verejnej elektrickej siete, prípadne ho vieme pripojiť do elektrickej siete a nastaviť, aby pri nedostatočnej teplote ohrievanej vody el. energiu potiahol z verejnej elektrickej siete. Je možnosť ho kombinovať aj napríklad s plynovým doohrevom.

Na fotovoltaický ohrev TÚV vrátane zásobníku vody sa taktiež vzťahuje finančná podpora z programu „zelená domácnostiam“.

Ak Vás táto možnosť zaujala radi Vám vypracujeme kompletnú ponuku na mieru, aj s prepočtom návratnosti Vašej investície. Vybavenie všetkej administratívy ohľadom dotácií je v rámci montáže na kľúč samozrejmosťou.

info@solarnydom.sk