OFF GRID SYSTÉM NA KĽÚČ

OFF-Grid systém je určený pre nehnuteľnosť, kde nie je možné zaviesť elektrickú energiu (chata v horách, záhradka, chata pri vode). Tento systém je úplne sebestačný a dokáže pokryť celú spotrebu nehnuteľnosti.

Tento systém pri zisku el. energie neprodukuje žiadne emisie, žiadny hluk alebo smog, sú plne automatické a nevyžadujú žiadne obťažné štartovanie alebo vypínanie, ako to je pri benzínových agregátoch, nehovoriac o tom, že táto el. energia je zadarmo, na rozdiel od benzínu, ktorého ceny neustále rastú.

Tento systém pozostáva z fotovoltaických panelov, ktoré vytvárajú jednosmerný prúd, ten sa následne v invertore (meniči napätia) mení na striedavé napätie. Tento menič môže byť jedno až viac fázový a v závislosti od typu systému určený pre napätie 230V alebo 380V. Menič obsahuje funkciu na dobíjanie batérii a regulátor, ktorý prebytky el. energie ukladá do batérií a pri poklese výkonu naopak dopĺňa energiu z batérií do siete domu. Čiže pri dobre navrhnutom systéme si vieme pokryť kompletnú spotrebu aj počas noci.

Systém je možné namontovať aj na klasický RD, avšak vyššia spotreba RD spojená s nutnosťou vyššej kapacity batérii, ktoré sú v dnešnej dobe ešte drahé, predraží tento systém, a preto je jeho montáž na RD skôr ojedinelá. Ak sa však majiteľ rozhodne pre tento systém, už mu nikdy nepríde faktúra za el. energiu.

Pred montážou je potrebná detailná analýza energetickej spotreby objektu, aby mohol byť systém optimálne navrhnutý a spĺňal funkčnosť. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať a my Vám analýzu vypracujeme na mieru a následne aj cenovú ponuku systému spolu s výpočtom návratnosti.

info@solarnydom.sk